Helpdesk
04.11.2021 18:03 2545 Görüntülendi

Web Hosting - Kontrol Panel Erişimi Nasıl Yapılır?

Firmamızda kontrol paneli olarak Plesk ve cPanel kullanımı sağlanmaktadır.

Cpanel: Linux işletim sistemi üzerinde çalışan, PHP tabanlı siteleri barındırmaya ve yönetmeye yardımcı olan, tüm dünyada en çok tercih edilen kontrol panelidir. Hosting hesabı ile ilgili işlemler cPanel üzerinden yapılabilmektedir. Panele erişim sağladığınızda sayfanın orta kısmında e-posta, veri tabanı, dosya gibi başlıklar yer alıyor olacaktır. Bu başlıklarda düzenlemeler yapabilir, web site ve e—posta hizmetinize müdahale edebilirsiniz. Sayfanın sağ tarafında kalan bölüm ise bağlı bulunduğunuz sunucu ve kullanım sağladığınız haklar hakkında size bilgi vermektedir.

Plesk Panel: sitelerinizi barındırmanıza ve yönetmenize yardımcı olan kontrol panelidir. cPanel’den sonra en çok kullanılan panel olarak bilinmektedir. Hosting paketlerimizde .ASP, .ASP.NE, .HTML tabanlı web siteleri için kullanılır.

Firmamızdan satın almış olduğunuz web Hosting paketinizin cPanel veya Plesk Panel erişimi için;

“Hesabım> Hostinglerim> Web Hosting> İlgili Hosting hizmeti> Yönet” adımlarını takip ettiğinizde açılan sayfada “Kontrol Panel İşlemleri” yer almaktadır. Erişim için 3 çeşit yöntem kullanılabilmektedir.

  1. Açılan sayfada yer alan yeşil “Kontrol Paneline Git” butonu ile otomatik erişim sağlanabilir.

  2. Kontrol Panel Linkine tıklayarak otomatik erişim sağlanabilir.

  3. Kontrol panel linki kopyalanıp tarayıcıya yapıştırıldığında talep edilecek olan kullanıcı adı ve şifre bilgisi yazılarak manuel olarak erişim sağlanabilir.
Web Hosting - Kontrol Panel Web Hosting Kontrol Panel Erişimi Kontrol Panel Erişimi Nasıl Yapılır Web Hosting - Kontrol Panel Erişimi Nasıl Yapılır?