Helpdesk
16.09.2021 13:19 1343 Görüntülendi

.de Domain Uzantısı ve Yaşam Periyodu

.de Domain Uzantısı Hakkında

.de Domain Uzantısı ve Yaşam Periyodu | Atak DomainUluslararası alan adı uzantıları içerisinde bulunan .de uzantısı, uluslararası kapsamda Almanya için kullanılmaktadır. ICANN tarafından Almanya'ya özgü olarak tahsis edilmiş bu uzantı, Almanya'da hizmet verecek web sayfaları tarafından popüler bir şekilde tercih edilmektedir.

Gerek Almanya'da kullanılan arama motorlarında kolaylıkla sayfanızın bulunabilmesi açısından gerek uluslararası alanda birçok farklı noktada yer alabilmek açısından veya yatırım gerçekleştirmek gibi kapsamlar ile .de uzantısı ile tescil işlemleri yapmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle Almanya gibi Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı bir ülkeye hitap etmek isteyen birçok Türk kişi veya işletme tarafından da bu uzantı tercih edilmektedir.

.de uzantısı günümüze kadar milyonlarca tescil almış olması ile birlikte 3 ile 63 karakter arasında domain kayıt imkanı sağlar. IDN desteği de yer alan ve 10 yıla kadar tescil edilebilen bu uzantı için herhangi bir özel koşul bulunmamak kaydıyla belge gerekliliği olmadan tescil işlemi yapılabilir. Tescil işlemleri dışında transfer işlemi de mümkün olmak ile birlikte 2-10 arası NS adresi gerekliliği bulunmaktadır.

.de Domain Yaşam Periyodu

Müsait olması durumunda bu alan adı 1 ile 10 yıl arasında tescil edilebilir. Tescil süresi sonrasında alan adı için yaşam periyotları aşağıdaki gibidir.

Aktif süreç: İlk tescil işlemi sonrasında kullanımı devam ettiği sürece tescil süresi dolana kadar aktif kullanımda bulunur. Aktif kullanım süresi içerisinde yenilebilecek şekilde 10 yıla kadar yeniden tescil yapılabilir.

Domain Muhasebe Dönemi : -1 gün

Domain Sonlandırma Süresi : 0 gün

Domain Hataya Düşme Süresi : 1 gün

Domain Ödeme Süresi : -45 gün

Silinirken Kurtarılabilme Süresi : 30 gün

Silme Bekletme Süresi : 0 gün

.de Domain .de Domain Uzantısı Domain Yaşam Periyodu .de uzantısı .de .de tescil süresi .de alan adı .de domain nedir