Helpdesk
04.11.2021 11:46 2103 Görüntülendi

Web Hosting - cPanel'de E-Mail Oluşturma

Alan adınıza ait bir e-posta hesabı oluşturmak için;

 1. cPanel’e giriş sağlayınız. Eğer firmamızda kullandığınız aktif bir web Hosting paketiniz mevcut ise cPanel’e erişim sağlayabilmek için “Hesabım> Hostinglerim> Web Hosting> İlgili Hosting hizmeti> Yönet” adımlarını takip ettiğinizde açılan sayfadan yeşil “Kontrol Paneline Git” butonuna tıklayarak cPanel’e otomatik erişim sağlayabilirsiniz.
 2. Panele ulaşım sağladığınızda ana sayfa içerisinde “Email” başlığını görüyor olacaksınız. Bu başlığın hemen altında bulunan “Email Accounts (E-Posta Hesapları)” butonuna tıklayınız.

 3. Açılan sayfanın sağ tarafında yer alan “Create (Oluştur)” butonuna tıklayınız.

 4. Hesabı oluşturmak için “CREATE AN EMAIL ACCOUNT (BİR E-POSTA HESABI OLUŞTURUN)” başlığında sizden istenilen Username ve Password bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

  Username: Kullanıcı adresiniz

  Password. E-posta şifreniz

  Önemli Bilgiler:

  • Kullanıcı adında Türkçe karakter kullanılamamaktadır.
  • E-posta şifrenizi oluşturmakta zorlanıyorsanız sistem tarafından güvenli bir şifre oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem için Password kutucuğunun yanındaki “Generate (Üret)” butonunu kullanabilirsiniz.

   Tüm bu işlemlerden sonra “+Create (Oluştur)” butonuna butonuna tıklayarak e-posta adresinizi oluşturabilirsiniz.

Web Hosting cPanel cPanel'de E-Mail Oluşturma E-Mail Oluşturma E-Mail Web Hosting - cPanel Web Hosting - cPanel'de E-Mail Oluşturma