E-Mail Adresiniz Domain Adınızla Neden Aynı Olmalı?
23.03.2021 11:43 359 Görüntülendi

E-Mail Adresiniz Domain Adınızla Neden Aynı Olmalı?

E-Mail Adresiniz Domain Adınızla Neden Aynı Olmalı? | Atak Domain HostingBir işletme veya marka sahibi olarak giyim tarzında tercih ettiğiniz uyum gibi dijital dünyada da iş dünyası için uyuma mutlaka önem göstermeniz gerekir. Örnek olarak takım elbise ile birlikte spor ayakkabı giymekten hoşlansanız dahi bu uyumlu olmayacak kullanımı es geçerek, mutlaka takım elbiseyle klasik tarz ayakkabı giymeyi seçersiniz. 

Bu durum sizin tarzınıza ve zevklerinize müdahale gibi görünse de iş dünyası için kabul edilebilir bir şey olmadığından bu müdahale gerekli olmaktadır. Çünkü iş dünyasında yaptığınız sunum mutlaka birbiriyle uyumlu olmalıdır. Bu kapsamda da takım elbiseyle klasik ayakkabı kullandığınız gibi kullandığınız e-posta adresinin de sahip olduğunuz alan adıyla uyumlu olması her zaman önemlidir.

Bu konuda da bir örnek verilmesi gerekirse, “www.ankarakirtasiye.com” gibi bir web sayfası sahibi olan bir marka sahibinin “ankaraninkrali@gmail.com” gibi bir mail adresi kullanması, tamamen uyumsuz olacaktır. İşte bu nedenle müşterileriniz ve müşterilerinizin karşısında fiziksel görüntünüzün sağladığı uyum gibi dijital dünyada da mutlaka bir uyum elde etmeniz gerekir. Çünkü web sayfa adresiniz ve mail adresiniz müşterilerin gözünde sizin için bir karar verme mekanizması oluşturur. Müşteriler ile iletişim kurduğunuz e-posta adresi, onların gelen kutusunda her zaman görüneceği için sizin hakkınızda izlenimler elde etmelerine yardımcı olur.

Profesyonel Bir E-mail Adresi Domain İle Eşleşir

Bu noktada uyumlu bir e-mail adresi kullanımından istifade bahsedilen nokta, profesyonel bir e-mail adresi kullanılmasıdır. Yani seçtiğiniz e-mail adresi, sahip olduğunuz web adresi alan adı ile uyumlu ve iş odaklı bir e-mail adresi olmalıdır. Bu noktada örnekte de ifade edildiği gibi “www.ankarakirtasiye.com” sayfasına sahip olan bir kişi “ankaraninkrali@gmail.com” gibi bir mail adresi kullanarak müşterilerine kurumsal bir yapı ile yaklaşamaz.

Profesyonel bir e-posta adresinden bahsedilirken, mutlak olarak alan adı uzantılı bir mail adresi kullanmanız daha büyük fayda sağlasa da ücretsiz e-posta servislerini kullandığınızda dahi işletmenizin web adresi alan adı ve işletme adı ile uyum içerisinde kullanabileceği bir mail adresi seçmeniz her zaman doğru olacaktır. Yani “www.ankarakirtasiye.com” gibi bir web sayfası sahibi iseniz, kullanacağınız mail adresinin de “ankarakirtasiye@msn.com” gibi bir mail adresi olması önemlidir.

Bu noktaya kadar konu özet bir şekilde anlatılabilecek olsa da aslında birçok farklı ayrıntıyı içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle Atak Domain olarak sizin için bu ayrıntıların da üzerinde durmayı tercih ettik.

Her Zaman Profesyonel Görünün, Güvenilir Olun Ve Dijital Kimliğinize Uyum Sağlayın

E-Mail Adresiniz Domain Adınızla Neden Aynı Olmalı? | Atak Domain HostingYıllar boyunca yemek verdiğiniz bir şekilde resim öğreticiliği yapılabilecek bir konuma geldiğinizde, bir atölye kurmayı seçebilirsiniz. Bu atölye için bir web sayfası kurulumu sağlayarak “nevraresim.com” gibi bir domain ile güzel bir sayfa kurumu yapabilirsiniz. Sonrasında da elbette bu web sayfası içerisinde bir e-posta kayıt formu ve iletişim bilgileri bölümü yer almalıdır. Çünkü bu sayede insanlara ulaşarak, resim stüdyonuzun kurulduğunu ve artık hizmet vermeye başladığını bildirebilirsiniz.

Tamamen profesyonel bir yaklaşımla kurduğunuz atölyeniz ve web sayfanız ile birlikte artık insanlara ulaşırken, bu web sayfası içerisinde kullandığınız e-mail adresi her şeyin muhteşem bitmesine veya tamamen tepetaklak olmasına neden olabilir. Eğer bu tarz bir web sayfasında henüz ortaokul çağındayken aldığınız nevrakaytariyor1285_catlak@msn.com gibi bir mail adresini eklerseniz, her şey tepetaklak olacaktır.

Bu tarz bir mail adresi kullanıldığında, mail gönderilen kişi sizi her ne kadar tanıyor olsa dahi acaba boş mu ya da dalga geçme amaçlı mı bir mail gelmiş diye düşünecektir. Hele ki tanımadığınız bir kişi bu maili aldığında, mail adresini gördüğü andan itibaren bu maili bir virüs gibi kabul edecek ve direkt olarak spam kutusuna göndermeyi ya da tamamen silmeyi seçecektir. Diğer alternatife bakıldığında “nevraresim.com” web sayfası için “nevraresimatolyesi@msn.com” gibi kurumsal yapıyı belirli eden ve gerçekten profesyonel bir e-mail adresi herkes için ciddi ve ilgi çekici olacaktır. İnsanlar bu mail adresinden gelen iletileri okumayı ve profesyonel bir yaklaşım ile ilgilenmeyi seçecektir.

İki farklı e-posta adresi üzerinden verilen örneklerde görüldüğü üzere iki alternatif ile birlikte profesyonel bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır. Kurumsal ve profesyonel yapılı bir e-posta adresi, insanların size daha fazla güvenmesini sağlayacaktır. Bu sayede de web sayfanız ile uyumlu bir e-posta adresi dijital kimliğiniz için iyi bir destek oluşturacaktır.

Sadece Görünüş Mü Önemli?

Örneklerde anlatıldığı üzere bir web sayfası ile beraber kullanacağınız e-posta adresi için yine uyumlu ve profesyonel bir seçim yapmanız görünüş açısından her zaman iş dünyası için çok önemlidir. Ancak elbette bu görünüşün altında çok daha fazlası yer almaktadır.

Bugün ilk aşamada dahi seçtiğiniz alan adıyla uyumlu bir e-mail adresi seçtiğinizde, bu durum sadece görünüş açısından değil gelecek vade için de size fayda sağlayacaktır. Çünkü ilerleyen vadede büyüme ve daha profesyonel bir konuma ulaşma ihtiyacınız bulunduğu için daha üretken ve kullanışlı bir e-mail adresi elde etmiş olacaksınız.

Profesyonel E-mail Adresinizle Elde Edilen Üretkenlik Araçları

E-Mail Adresiniz Domain Adınızla Neden Aynı Olmalı? | Atak Domain HostingAlan adınız ile uyumlu ve profesyonel bir e-mail adresi elde ettiğinizde, bu e-mail adresi ile birlikte birçok farklı üretkenlik aracı elde etmeniz de mümkün olacaktır. Profesyonel bir e-posta adresi; düzenlemeler yapabilmeniz, işlerinizi düzene koyabilmeniz, daha verimli ve hızlı bir şekilde daha fazla işe ulaşacak bir yapıya kavuşmanız için size faydalı araçları sağlayacaktır.

Örnek olarak domain adresiniz ile uyumlu bir şekilde Gmail servis sağlayıcısı üzerinden bir e-posta adresi almayı seçebilirsiniz. Bugün dünya genelinde en meşhur insanların dahi kullanmayı seçtiği Gmail çok önemli bir servis olarak size muhteşem geliştirme araçları ve kolaylaştırma araçları sunmaktadır. Aslında bir Gmail e-posta adresi sahibi olmanız, Google servislerinin neredeyse tümünü kullanmanız için avantaj sağlayabilir. Sahip olduğumuz bir Gmail uzantılı e-posta adresi sayesinde kullanabileceğiniz Google araçları arasında;

 • Arama hizmetleri
 • Harita ve konum
 • Google play hizmetleri
 • YouTube
 • Bulut depolama için Google Drive
 • Google kişiler ve adres defteri
 • Gmail e-posta hizmetleri
 • Google Meet görüşme hizmetleri
 • Google çeviri hizmetleri
 • Google fotoğraf
 • Google Dokümanlar, E-tablolar, E-slaytlar ve E-kitaplar
 • Google koleksiyonlar ve daha birçok örnek yer alacaktır.

 

Google veya başka bir sağlayıcı üzerinden temin edilmiş profesyonel bir e-posta adresi sayesinde özellikle bulut depolama ve dosya paylaşımı çok büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu sayede hem çalışma ekibiniz ile hem de müşterileriniz ile iletişimi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirirken, önemli bir avantaj elde edilmektedir.

Profesyonel bir alan adı seçimini gerçekleştirdiğinizde, Atak Domain sayesinde de yine Atak Domain Mail hizmetlerinden yararlanma avantajı yer almaktadır. Atak Domain sizin için kurduğu mail platformunda sizlere birçok farklı araca sahip ve iyi bir depolama alanıyla profesyonel ve eksiksiz bir kullanım sağlamaktadır.

Profesyonel Bir E-mail Adresi Sayesinde Site-Mail Bağlantısını Güçlendirin

Dijital dünya içerisinde tehlikeler her zaman var olmaktadır. Bu nedenle insanlar tanımadıkları bir web adresinden ya da mail adresinden geleni iletilerden çekinebilir. Bu noktada insanların sizden gelen e-postaları güvenli görmesi ve incelemek istemesi için profesyonel şekilde sizi tanıtacak ve web sayfanızda bağlantıda olacak bir e-mail adresi seçmeniz gerekir. 

E-Mail Adresiniz Domain Adınızla Neden Aynı Olmalı? E-mail Adresi Profesyonel Bir E-mail Adresi Domain İle Eşleşir Site-Mail Bağlantısı Profesyonel E-mail Adresi