Helpdesk
09.03.2021 12:51 5207 Görüntülendi

Çift Taraflı Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Alan adlarınız ve hesabınız çift taraflı doğrulama ile güvende! Hemen müşteri panelinize giriş yaparak aşağıdaki talimatları uygulayın ve alan adınızı ve hesabınızı güven altına alın.

Aşağıdaki adımları uygulayarak Çift taraflı doğrulamayı aktif edebilirsiniz.

1 - Hesabınıza giriş yapın, panelinizden Hesap Yönetimi » Güvenlik Ayarları butonuna tıklayın.

2 - İki Faktörlü Kimlik Doğrulama kısmından Etkinleştir butonuna tıklayın.

3 - Karşınıza çıkan ekranı kapatmayın, sonraki adımda telefonunuzdan Google Authenticator kullanarak 2FA doğrulamasını etkinleştireceğiz.

4 - Google Play veya App Store uygulamasını açın, arama kısmına "Google Authenticator" yazın ve karşınıza çıkan uygulamayı yükleyin. Daha sonra Google Authenticator uygulamasını açın, sağ alttaki + butonuna tıklayın, dilerseniz QR kodu tara seçeneği ile yukarıdaki kodu tarayın, ya da Kurulum anahtarı gir seçeneği ile yukarıdaki kodu girin. Bu işlemden sonra aşağıdaki gibi pin kodu telefonunuzda görünecek. Yukarıdaki ekranı Kaydet butonuna tıklayarak 2FA doğrulaması aktifleştirmiş olacaksınız.

5 - Sonraki girişlerinizde karşınıza aşağıdaki doğrulama ekranı gelecek, telefonunuzdaki pin kodunu yazarak güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu işlem ile Domainleriniz ve diğer ürünleriniz için ek güvenlik sağlamış olacaksınız.

2fa çift taraflı doğrulama Google Authentication kurulumu