.io Domain Uzantısı Nedir? .io Alan Adı Ne İçin Kullanılır? .io Anlamı?
05.03.2018 05:40 32146 Görüntülendi

.io Domain Uzantısı Nedir? .io Alan Adı Ne İçin Kullanılır? .io Anlamı?

Dikkat ederseniz son dönemde .io domain uzantısı çok fazla kullanılmaya başladı. Bunun sebebi nedir? .io anlamı nedir? Bu konuda sizi bilgilendirmek istedik. .io alan adı genelde Britanya Hint okyanusu çevresindeki kişi ve kurumların tercih ettiği bir domain uzantısıdır. Domain son dönemde ağırlıklı olarak sosyal, yazılım vd teknoloji projelerinde tüm dünyada tercih edilmektedir. .io Domain nedir? Dijital ansiklopedi Wikipedia, .io domaini İngiliz Hint Okyanusu Bölgesine ait internet ülke kodu üst düzey alan adı (ccTLD) olarak tanımlamaktadır. Bununla birlikte web dünyası, "io" domaini internet organizasyonu olarak lanse ederek kullanmaktalar. Canon.io, blockbuster.io ve coke.io gibi .io domain uzantısını kullanan bazı şirketler kuruldu. .io domain kullanmanın avantajları
  • Modaya uygun, kısa ve özlü bir domaindir
  • Kullanıcılar, .io alan adını, girişimci ve teknoloji ile ilgili hizmet ve şirketlerle ilişkilendirmektedirler. Kullanıcılar domain uzantınızdan uzmanlık alanınızı algılıyacaktrır.
  • .io domaini yeni bir domain uzantısı olduğundan, .com domaini ile karşılaştırıldığında tescile müsait alan adları çok fazladır.
  • İki karakterlik bir alan adı, daha kısa bir URL anlamına gelir. Web sitenizin kullanıcıları tarayıcıya URL'nizi kolayca yazabilir.
.io alan adı kullanmanın avantajları
  • .com gibi dünyada kabul görmüş bir domain değildir.
.io domain açıklamalar .io Kayıt Süresi: Anlık kayıt .io domain tescili için gerekli belgeler: Belge gerekmemektedir. Ait olduğu ülke: İngiliz Hint Okyanusu Bölgesi Kullanım alanları: Bilgisayar, Web Yazılım Projeleri, Teknoloji .io domain tescil fiyatı .io Domain Kayıt Fiyatı: 45 $ .io Domain Yenileme Fiyatı: 45 $ .io Domain Transfer Fiyatı: 45 $ .io domain nasıl – nereden alınır? .io Domain tescil etmek için aşağıdaki site linkini ziyaret ediniz;  

.IO Domain Sorgula ve Satın Al

Hemen Sorgula!