Son Makaleler

Plesk Panel CSR Kodu Oluşturma Nasıl Yapılır??

Bu makalemizde Plesk Panel CSR Kodu Oluşturma Nasıl Yapılır işlemlerini adım adım inceleyeceğiz.

Devamını Gör

HTTPS Neden Kullanılmalı?

HTTPS, temel olarak, tarayıcınız tarafından web siteleriyle iletişim kurmak için kullanılan Hypertext Transfer Protocol’ün (HTTP) güvenli bir sürümüdür.

Devamını Gör

HTTPS Nedir? HTTP ve HTTPS Arasındaki Farklar

Çevrimiçi güvenlik, hem bireyler hem de işletmeler için büyük bir endişe kaynağıdır. Bu yüzden internette gezinirken, yaygın olarak kullanılan iki protokol olan HTTP ve HTTPS arasındaki temel farkı anlamak çok önemlidir. 

Devamını Gör

SSL Nedir?

Bir web sitesi kurmaya karar verdiğinizde, mutfak olarak SSL sertifikası ihtiyacınız olacaktır. Aslında internet üzerinde gördüğünüz neredeyse her web sayfasında yer alan bu kavram, genellikle net bir bilgiye sahip olunmayan kavramların başında gelmektedir. Ancak hem web sayfası sahibi hem de web sayfası kullanıcıları için çok önemli bir güvenlik açığını kapatmak açısından Atak Domain gibi bir firma üzerinden bu sertifika mutlaka temin edilmelidir. 

Devamını Gör

Subdomain Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Subdomain nedir ve nasıl oluşturulur? CPanel'de Subdomain nasıl açılır? Subdomain kullanım amaçlarını ve Subforder ile arasındaki farkı yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Gör

cPanel SSL Sertifikası Kurulumu

cPanel SSL Sertifikası Kurulumu konusunda resimli yazımız üzerinden cPanel SSL Sertifikası nasıl kurulur, domaine sertifika nasıl yüklenir hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Devamını Gör