Son Makaleler

En Fazla Gelir Sağlayan Meslekler

Bu makalemizde, En Fazla Gelir Sağlayan Meslekleri inceleyeceğiz.

Devamını Gör

Gelir Sağlayabileceğiniz Freelancer Siteleri

Freelance çalışmanın birçok profesyonel için uygulanabilir ve cazip bir kariyer seçeneği olarak ortaya çıkmasıyla birlikte iş dünyası hızla değişmektedir. Freelance iş bularak gelir sağlayabileceğiniz siteler hangileridir?

Devamını Gör

React Nedir? Popüler React Frameworkleri

React, arayüzler oluşturmak için kullanılan bir ön uç JavaScript kütüphanesidir.

Devamını Gör

SQL Nedir? SQL Kullanımları

SQL öğrenmek aynı zamanda veri bilimi ve makine öğrenimi alanlarında daha gelişmiş programlama için de mükemmel bir giriş noktasıdır. 

Devamını Gör

En İyi 12 Resim Boyutu Küçültme Aracı

Web sitelerinizi yüksek kaliteli görsellerle çekici hale getirmek mi istiyorsunuz? Ancak yüksek kaliteli resimlerin sayfa yükleme hızınıza zarar verebileceğinden mi endişeleniyorsunuz?  Artık korkmanıza gerek yok, çünkü bu sorunu ücretsiz olarak çözebileceğiniz birçok resim boyutu küçültme aracı mevcut.

Devamını Gör

En İyi Link Kısaltma Servisleri

Uzun bağlantıların paylaşılması zordur ve genellikle spam gibi görünürler, bu nedenle genellikle kullanıcılar tarafından tıklanmadan geçilir. Bu sorunu çözmek için link kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.

Devamını Gör

Framework Nedir? Dünyada En Yaygın Kullanılan Frameworkler

Kullandığınız dil veya araçlar ne olursa olsun, bir framework bir programcı olarak hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Halihazırda bir framework kullanmıyorsanız, mevcut en iyi seçeneklerden bazılarına göz atabilir ve bunları deneyebilirsiniz.

Devamını Gör

Github Nedir?

GitHub'ı duyduysanız ancak tam olarak ne olduğundan emin değilseniz, aşağıda size GitHub ile ilgili tüm detayları anlatacağız.

Devamını Gör

Linux İşletim Sistemi Nedir? Diğer Sistemlerden Farkları Nelerdir?

Linux, Windows ve Mac gibi bir işletim sistemidir: internette gezinmenizi veya teslim etmeniz gereken raporu yazmanızı sağlamak için bilgisayarınızın tüm parçalarını ve programlarını yöneten bir tür yazılımdır.

Devamını Gör

API Nedir? En Popüler API Servisleri

"API nedir?" diye merak ediyorsanız, bu terimi daha önce duymamış olabilirsiniz ya da belki de API'nin ne olduğuna dair belli belirli bir fikriniz veya ne işe yaradıklarına dair kısıtlı bir bilginiz vardır. Her iki durumda da, API hakkında tüm detayları bilmeniz için bugünkü yazımızda API’leri ele aldık.

Devamını Gör