Son Makaleler

CloudFlare Nedir? CloudFlare Özellikleri Nelerdir?

Bir web sitesinde en önemli iki ayrıntı, yüksek performans ve hızdır. Bu iki önemli elementi ön planda tutan CloudFlare, çok fonksiyonlu bir hizmet sağlaması ile birlikte aynı zamanda siteye gelen ziyaretçileri kontrol etme özelliği ile web site güvenliğini maksimum seviyede tutar. 

Devamını Gör

Yapay Zekâ Nedir?

Yapay zekâ, bilgisayar biliminin bir dalıdır. Zekânın özünü anlamaya ve insan zekâsına benzer şekilde tepki verebilen yeni bir akıllı makine üretmeye çalışır. Bu alandaki araştırmalar robotik, dil tanıma, görüntü tanıma, Doğal dil işleme ve uzman sistemler vb. Yapay zekânın doğuşundan bu yana, teori ve teknoloji giderek olgunlaştı ve uygulama alanı genişlemeye devam etti.

Devamını Gör

XML Nedir?

XML dosyaları, Genişletilebilir Biçimlendirme Dili ile yazılmış dosyalara atıfta bulundukları için çeşitli uygulamalar tarafından kullanılan dosyalardır. Bu, etiketleri içeren ve onu özniteliklerin yanı sıra nesne tanımı için kullanan bir biçimdir.

Devamını Gör

WordPress Nedir?

WordPress’in ne olduğunu biliyoruz, şimdi bu CMS’nin yolculuğuna bakalım. 2003 yılında iki geliştirici, mat mullenweg ve Mike Little denilen durdurulan yazılımın üstüne yeni bir blog platformu inşa etmeye başladığında b2/cafeblog. Proje terk edildikten kısa bir süre sonra, kendi şartlarında devam etmeye karar verdiler.

Devamını Gör

VPS Nedir?

VPS barındırma (veya özel sunucu barındırma), standart paylaşılan web barındırma hizmeti ile özel sunucu hizmetleri arasında mükemmel bir şekilde konumlandırılmış benzersiz bir barındırma teknolojisidir.

Devamını Gör