Son Makaleler

Namibya Başkenti

Namibya Başkenti, ana dili, konuşulan diller, yaşayan halklar, bayrağı komşuları, yüzölçümü, nüfüsu ve haritası hakkında bu blog yazısı üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Devamını Gör

Yapay Zekâ Nedir?

Yapay zekâ, bilgisayar biliminin bir dalıdır. Zekânın özünü anlamaya ve insan zekâsına benzer şekilde tepki verebilen yeni bir akıllı makine üretmeye çalışır. Bu alandaki araştırmalar robotik, dil tanıma, görüntü tanıma, Doğal dil işleme ve uzman sistemler vb. Yapay zekânın doğuşundan bu yana, teori ve teknoloji giderek olgunlaştı ve uygulama alanı genişlemeye devam etti.

Devamını Gör

XML Nedir?

XML dosyaları, Genişletilebilir Biçimlendirme Dili ile yazılmış dosyalara atıfta bulundukları için çeşitli uygulamalar tarafından kullanılan dosyalardır. Bu, etiketleri içeren ve onu özniteliklerin yanı sıra nesne tanımı için kullanan bir biçimdir.

Devamını Gör

Word Press Nedir?

WordPress’in ne olduğunu biliyoruz, şimdi bu CMS’nin yolculuğuna bakalım. 2003 yılında iki geliştirici, mat mullenweg ve Mike Little denilen durdurulan yazılımın üstüne yeni bir blog platformu inşa etmeye başladığında b2/cafeblog. Proje terk edildikten kısa bir süre sonra, kendi şartlarında devam etmeye karar verdiler.

Devamını Gör

VPS Nedir?

VPS barındırma (veya özel sunucu barındırma), standart paylaşılan web barındırma hizmeti ile özel sunucu hizmetleri arasında mükemmel bir şekilde konumlandırılmış benzersiz bir barındırma teknolojisidir.

Devamını Gör