Son Makaleler

İnternet Hızlandırmanın 10 Yöntemi

İyi bir internet hızı, her şeyin internet üzerinden erişilebilir olduğu ve internetin hayatımızın çok önemli bir parçası haline geldiği günümüz dünyasında bir gerekliliktir. Bu noktada yapabileceğiniz küçük değişiklikler internet hızınızı büyük ölçüde artırabilir. 

Devamını Gör

Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır, Nasıl Satış Yapılır? Satış Yapma Teknikleri

Hepsiburada’da satışa başlamak isteyen bir işletmeyseniz, sizin için detaylı bir "Hepsiburada’da Nasıl Satış Yapılır Kılavuzu" hazırladık.

Devamını Gör

REST Ve RESTful Nedir?

REST Nedir? RESTful Nedir? Detaylı bilgiye makalemizden ulaşabilirsiniz.

Devamını Gör

Yeni Başlayanlar İçin Wordpress Nedir, Ne İşe Yarar?

WordPress’in ne olduğunu biliyoruz, şimdi bu CMS’nin yolculuğuna bakalım. 2003 yılında iki geliştirici, mat mullenweg ve Mike Little denilen durdurulan yazılımın üstüne yeni bir blog platformu inşa etmeye başladığında b2/cafeblog. Proje terk edildikten kısa bir süre sonra, kendi şartlarında devam etmeye karar verdiler.

Devamını Gör

Teknoloji Nedir?

Teknoloji, bilimsel bilginin endüstride veya günlük yaşamımızda pratik amaçlar veya uygulamalar için kullanılmasıdır. Temel olarak, bilimsel bilgimizi belirli bir amaca ulaşmak için ne zaman kullanırsak, teknolojiyi kullanırız. Bundan biraz daha fazlası var.

Devamını Gör

Statik IP Adresi Nedir?

Halka açık internetin ilk günlerinde, düzenleyici kurumlar, özellikle Uluslararası Tahsisli Sayılar Otoritesi (IANA), yalnızca sabit IP adresleri atadı. Sonuçta, IPv4 standardıyla dört milyardan fazla adres mevcuttur. 1981’deki ödül sürecinin başlangıcında, bu arzın bir gün bitebileceği düşünülemezdi. Çok sayıda sabit adres bloğu da doğrudan büyük şirketlere tahsis edildi.

Devamını Gör

PHP Nedir?

PHP ilk olarak 1995’te piyasaya sürüldü. Grönlandlı Rasmus Lerdorf, PHP’nin geliştiricisi olarak kabul edilir. Bu arada, komut dosyası dilinin farklı sürümleri yayınlandı.

Devamını Gör

Hosting Nedir?

Hosting; web sitenizin tüm dosyalarının barındığı yerdir. İnternetteki web sitelerinin hepsinde web barındırma ihtiyacı vardır. Birisi domaininizi bir tarayıcıya girdiğinde, domain web barındırma şirketinizin bilgisayarının IP adresine çevrilir. Bu bilgisayar web sitenizin dosyalarını içerir ve bu dosyaları kullanıcıların tarayıcılarına geri gönderir.

Devamını Gör

En Fazla Satılan Domain Uzantıları Nelerdir?

Uzantılar, kullanıcılara işletmenizi seçmeleri için daha fazla neden sağlamak üzere ek bilgilerle reklamınızı genişletir. Genellikle reklamlarınızın tıklama oranını birkaç yüzde puanı artırır. Uzantılar, diğerleri arasında bir arama düğmesi, konum bilgileri, web sitenizin belirli bölümlerine bağlantı veya ek metin şeklinde olabilir.

Devamını Gör

ASP NET Nedir?

ASP veya ASP. NET, web ve masaüstü uygulamaları oluşturmak için kullanılan bir çerçevedir. ASP yazılımı formlar veya web uygulamaları halinde gelir ve bu programlar Microsoft'un geliştirici platformu olan Visual Studio’da geliştirilir. ASP yazılımı, kurumsal veya küçük ofis ortamlarında bir Windows masaüstü bilgisayarında veya web barındırma sunucusunda çalışır.

Devamını Gör