Son Makaleler

.XYZ Registry Portföyüne 10 Farklı Uzantı Ekledi

.XYZ Registry, 10 yeni domain uzantısının satın alınmasıyla iki yıllık bir süre içinde sahip olduğu domain uzantı sayısını 33'e çıkarttı.

Devamını Gör

Domain - Domain Uyuşmazlıkları Ve Çözüm Yöntemleri

Domain kayıt durumlarında uyuşmazlık yaşanması, hak ihlalleri ile karşılaşılması ve fikri mülkiyet problemleri gibi sorunlar sık sık ortaya çıkmaktadır.

Devamını Gör

Neden Bir .STORE Domain Satın Almalısınız?

Bir web sitesinin sektörünü veya amacını daha spesifik olarak ortaya koyan bazı yeni, önde gelen domain uzantıları (TLD'ler) ortaya çıktı. Bunlardan birisi .STORE uzantılı domaindir.

Devamını Gör

Domain Seviyeleri (TLD, SLD, gTLD, ccTLD)

İnternet domain ekosisteminde, farklı domain seviyeleri vardır.

Devamını Gör

TRABİS Sistemi Tanım ve Kavramları

Yıllar boyunca Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından yürütülen sistem içerisinde “.tr” uzantılı alan adları işlemleri sürdürülürken, 21 Aralık 2018 tarihinde ODTÜ ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasında bir protokol imzalanmıştır.

Devamını Gör

TRABİS Sisteminde Belgeli Ve Belgesiz Alan Adı Tahsisleri

TRABİS sisteminin geliştirilmesi ile birlikte yakın süreçte alan adı tahsis işlemleri açısından birçok farklı değişiklik oluşturulacaktır. Özellikle ulusal çerçevede “.tr” uzantılı alan adları tahsisi açısından kullanılacak bu sistemde eski dönemlerde yer alan Nic.TR sistemine göre birçok değişiklik bulunacaktır.

Devamını Gör

TRABİS Nedir? Neler Değişiyor?

Bildiğiniz üzere Türkiye'de bir alan adının tahsis edilmesi sonrasında bu alan adı için “.tr” uzantısı alınması açısından ODTÜ kontrolünde kullanılan Nic.TR sayfası hizmet veriyordu.

Devamını Gör

Yeni Domain Uzantılarını Kullanmanın 4 Avantajı

Online veya işletme olarak yeni bir iş kurmanın ilk adımı mutlaka bir domain edinmektir. Alan adınız, web dünyasındaki kimliğinizi temsil eder. Genel marka imajınızın temelini oluşturur.

Devamını Gör

Domain Yönetimi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Domaininiz, online varlığınızın temel bileşenidir, yalnızca size veya işletmenize ait olan bir online varlığınızın adresidir.

Devamını Gör