Son Makaleler

gtld Nedir?

Genel üst düzey domainler - yani alan adlarına gTLD denir.İnternet kullanımının giderek arttığı teknoloji dünyasında sıkça kullanılan gTLD teriminin tanımını merak eden kişiler için önce kısaca açıklayalım.

Devamını Gör

Domain ile İnternette Para Kazanma

Teknoloji merkezli günümüz dünyasında her gün binlerce kişi yüzlerce dolarlık domain yatırımı yaparak gelir elde ediyor.

Devamını Gör

Domain bayisinden domain satın almak güvenli mi ?

Evet, güvenlidir. Aslında bayilerin domain kaydı üzerinde kontrolü yoktur. Bayi programı yalnızca bayinin son kullanıcıya güvenilirliğini gösteren bir web sitesi oluşturmasına sağlar. Bayinin güvenilir olduğundan emin olmanız için, domaini satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Devamını Gör

En iyi domain firması hangisi?

Bir web sitesi oluşturmak ve yayınlamak maliyet gerektiren bir iştir. Sadece geliştirme için değil, aynı zamanda web barındırma ve domain kaydı için de ödeme yapmanız gerekir. Genel giderlerinizden tasarruf etmenin bir yolu, ucuz bir domain satın almaktır.

Devamını Gör

Domainimi Hangi Domain Firmasından Kaydettiğim Önemli mi?

Hayır! Domaininizi yasal veya teknik açıdan nereden satın aldığınız önemli değildir. Tüm kayıt şirketleri, belirli bir düzeyde hizmet sunma ve domaininizdeki tüm işlemleri gerçekleştirme olanağını sağlama konusunda eşit derecede yükümlüdür. Ancak bazen ek hizmetler en önemli şeydir. Kayıt şirketleri fiyat, sunulan hizmetler, kullanım kolaylığı, yönetim sistemi ve daha pek çok konuda farklılık gösterir. Kayıt şirketinizi seçerken aşağıdaki özelliklere dikkat ederseniz isabetli bir seçim yapmış olursunuz;

Devamını Gör