Son Makaleler

Domain (Alan Adı) Sözlüğü

Yeni başlayanlar için Domain (Alan Adı) Sözlüğü

Devamını Gör

Neden .COM Domain Almalısınız? .COM Domain Almak İçin 10 Önemli Sebep

.COM, ticari web siteleri için kullanılan bir üst düzey alan adıdır (TLD) ve internet altyapısını işleten bir şirket olan Verisign tarafından yönetilir. .COM alan adı uzantısı başlangıçta ticari kuruluşlara yönelikti, ancak artık kişisel bloglar, e-ticaret siteleri ve kurumsal web siteleri de dahil olmak üzere çok çeşitli web siteleri tarafından kullanılır.

Devamını Gör

Kurumsal Firmalar İçin En Doğru Alan Adı Uzantısı Hangisidir?

.COM ticari web siteleri için, .ORG kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için ve .EDU eğitim kurumları için kullanılan alan adı uzantılarıdır. Türkiye için ".tr" ve Japonya için ".jp" gibi ülkeye özgü olanlar da dahil olmak üzere birçok başka alan adı uzantısı da mevcuttur.

Devamını Gör

Domain Authority Nedir? Domain Otoritesi Nasıl Yükseltilir?

Domain authority yani domain otoritesi, bir web sitesinin arama motorlarında ne kadar iyi sıralanacağını tahmin etmek için kullanılan bir metriktir. SEO şirketi Moz tarafından geliştirilen bir skor olan domain otoritesi; alan adının yaşı, web sitesine yönlendiren harici bağlantıların sayısı ve web sitesinin içeriğinin kalitesi gibi bir dizi faktöre bağlı olarak hesaplanır.

Devamını Gör

Alan Adının SEO Üzerinde Bir Etkisi Var Mıdır?

Bir alan adının bir web sitesinin arama motoru sıralamaları üzerinde bir etkisi olabilir, ancak bu önemli bir faktör değildir.

Devamını Gör

.ORG Domain Nedir? Neden Bir .ORG Alan Adı Almalıyım?

1985'te oluşturulan orijinal TLD'lerden biri olan .ORG, "organization" kelimesinden kısaltılmış halidir. .ORG domain, genellikle kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, açık kaynaklı projeler ve topluluklar tarafından kullanılan üst düzey bir alan adıdır (TLD).

Devamını Gör

.XYZ Registry Portföyüne 10 Farklı Uzantı Ekledi

.XYZ Registry, 10 yeni domain uzantısının satın alınmasıyla iki yıllık bir süre içinde sahip olduğu domain uzantı sayısını 33'e çıkarttı.

Devamını Gör

Domain Seviyeleri (TLD, SLD, gTLD, ccTLD)

İnternet domain ekosisteminde, farklı domain seviyeleri vardır.

Devamını Gör