Helpdesk
22.09.2021 16:55 1544 Görüntülendi

.nl Domain Uzantısı ve Yaşam Periyodu

.nl Domain Uzantısı Hakkında

.nl Domain Uzantısı ve Yaşam Periyodu | Atak Domain Hosting.nl domain uzantısı, 10 milyon üzerinde vatandaşa sahip olan Felemenk ülkelerinin ve özellikle Hollanda'nın ICANN tarafından resmi olarak kullanıma tahsis edilmiş alan adı uzantısıdır. Hangi türde bir sayfa olursa olsun Hollanda sınırlarındaki kişi veya kuruluşlar tarafından veya ülke dışındaki kişi veya kuruluşlar tarafından bu alan adı tescil edilebilir.

Bugün dünya genelinde bulunan binlerce yeni üst düzey alan adı uzantısı arasında bulunan .nl domain uzantısı, ülkemizde de tercih edilen yapısıyla kaydedilebilir bir yapıya sahiptir.

.nl uzantısı üst düzey yapısı ile 2-63 karakter arasında adres uzunluğu kayıt imkanı sağlamaktadır. 1 yıla kadar kayıt etme imkanı sağlayan bu alan adı uzantısında kayıt sonrasında IDN desteği ve whois koruma imkanı bulunmamaktadır. Uzantı 1-13 arası NS adresi gerektirirken, transfer imkanı sunulmaktadır.

.nl Domain Yaşam Periyodu

Serbest yani kayıt edilebilir durumda bulunması ile birlikte bu alan adı uzantısı ile birlikte bir domain 1 yıla kadar tescil edilebilir. Tescil sonrasında alan adı uzantısı için yaşam periyodu aşağıdaki gibi şekillenir.

Aktif süreç: Aktif bir şekilde tamamlanacak süreç, alan adının tescil edildiği sürece bağlı olarak maksimum 1 yıl şekilde belirlenmiştir.

Domain Muhasebe Dönemi : -1 gün

Domain Sonlandırma Süresi : -1 gün

Domain Hataya Düşme Süresi : -1 gün

Domain Ödeme Süresi : -61 gün

Silinirken Kurtarılabilme Süresi : 40 gün

Silme Bekletme Süresi : 0 gün

.nl Domain .nl Domain Uzantısı .nl uzantısı nl domain al