225 Nerenin Telefon Kodu?+225 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?
10.07.2020 10:28 32125 Görüntülendi

225 Nerenin Telefon Kodu?+225 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Fildişi Sahili ile iletişime geçmek +225 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Fildişi Sahili’nin Telefon Kodu:

+225

Fildişi Sahili’nin Para Birimi:

Batı Afrika CFA Frangı

Afrika kıtasında, gelişmiş ülkelerdendir. Tarım, ormancılık ve madenciliğe dayalı bir ekonomik yapıya sahiptir. Yetiştirdiği tarım ürünlerinden ilk sırayı kahve ve kakao üretiminde, dünyada üçüncüdür. İhraç edebilecek seviyede ürettiği diğer ürünleri ise; pirinç, yerelması, hurma yağı, kauçuk ve şeker kamışıdır. Ormanlık alanlarının çokluğu, orman ürünlerinin işlenmesi ve özellikle kereste ihracatı ekonomiye büyük katkı sağlamaktadır. Ülkede mevcut olan milli parkların turizm sektörünün gelişmesine büyük faydaları olmuştur. Sanayi olarak; demir-çelik fabrikaları, kâğıt, çimento, lastik, dokuma ve şeker fabrikalarının yanında montaj sanayii de vardır. Margarin, sabun, konservecilik gibi tarım ürünlerini işleyen fabrikaları önemlidir.

Fildişi Sahili Cumhuriyeti Komşuları:

Güneyden Gine Körfezi dolayısıyla Atlas Okyanusu, batıda Liberya ve Gine, kuzeyden Mali ve Yukarı Volta, doğudan Gana ile çevrili, hemen hemen dörtgen biçiminde bir şekle sahiptir. Bunun haricinde ülkenin güneyinde Atlas Okyanusu yer almaktadır.

Fildişi Sahili’nde Hangi Diller Konuşulur?

Resmi Dili: Fransızca.

Fildişi Sahili’nde iş yapmak isteyenler,vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.