+595 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 595 Nerenin Telefon Kodu?
15.07.2020 11:39 3057 Görüntülendi

+595 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 595 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Paraguay ile iletişime geçmek +595 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Paraguay’ın Telefon Kodu:

+595

Paraguay’ın Para Birimi:

Paraguay Guaranísi

Paraguay ekonomisi tarıma dayalıdır. Tarıma elverişli topraklarda iyi bir sulama sayesinde çok çeşitli bitkiler yetiştirirler. Yetiştirilen bitkiler; Mısır, buğday, soya fasulyesi, yerfıstığı, tütün, turunçgiller meyveleri, yerbamatê (Paraguay’a has bir çeşit çay), kahve, pirinç, pamuktur.

Paraguay’da; gıda, tekstil, kâğıt, selüloz, kereste, çimento ve şeker sanayileri gelişmiştir. Makina, yakıt, yağlayıcı madde, alet ve araç ithalatındaki sürekli artış ekonominin modernleşmesine imkân vermektedir. Paraguay en çok Brezilya, Arjantin, ABD ve Almanya ile ticaret yapar.

Paraguay’ın İhracat Yaptığı Ürünler: Pamuk, soya fasulyesi, kahve, pirinç, sebze, tütün, ağaç gövdesi, yerbamaté ve tanendir, Elektrik, Soya Küspesi, Dondurulmuş Sığır Et ve Sığır eti.

Paraguay Komşuları:

Güney Amerika Kıtası’nın ortasında bulunan ve kuzeybatıda Bolivya, kuzeydoğuda Brezilya, güneyde ve batıda Arjantin ile komşu olan bir ülkedir.

Paraguay’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dilleri; İspanyolca ve Guaraní dili.

Paraguay’da iş yapmak isteyenler,vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.