Atak Domain Kredi Ekleme Ve Kullanım İşlemleri
01.04.2020 08:58 2783 Görüntülendi

Atak Domain Kredi Ekleme Ve Kullanım İşlemleri

Atak Domain üzerinde yapacağınız her işlem için gereken ödemeleri gerçekleştirmek adına hesabınıza kredi yükleme işlemi sağlayabilirsiniz. Kredi yükleme işlemi gerçekleştirilirken, ön ödemeli şekilde yükleme sağlanır. Bu bağlamda ön ödeme ile hesabınıza bir TL veya USD miktarı aktarılır. Bu miktar sistem üzerinde kullanılacak bir kredi miktarına dönüştürülür. Hesabınızda bulunan kredi miktarı web sitemizde hesabım sayfasında ana kontrol panelinde görülebilir.
Kredi kullanımı açısından ise sırasıyla belirlenen adımları takip ederek kredinizde bulunan bu parayı kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Öncelikle atakdomain.com sayfası üzerinden üye girişi gerçekleştirdiğinizde, “Hesabım” sekmesi altında yer alan “Hesap yönetimi” bölümü menüsü üzerinde “Hesap ayarları” sekmesine tıklayabilirsiniz. 
Hesap ayarları sekmesi içerisinde ise “Depozito İşlemleri” yer alır. Bu sekmede yer alan depozito tutarı kutucuğuna TL üzerinden depozito tutarı girilir. Sonrasında ise sağ tarafta yer alan “Güvenli Ödeme” butonuna tıkladığınızda, “Sepetim” sekmesine yönlendirileceksiniz.
Ayrıca bu işlem müşteri hesabım sayfanızda yer alan hesap künyesi bölümü üzerinden de başlatılabilir. Hesap künyesi bölümünde depozito satırında yer alan “+” butonuna tıklayarak açılan sekmede de işlemleri başlatabilirsiniz.
Sepetinizde, depozito yükleme tutarınca bir sipariş görülecektir. Siparişiniz 12 ay üzerinden taksitlendirilirken, yapacağınız siparişin özeti sağ tarafta USD ve TL karşılıkları, KDV, indirim tutarları, promosyon kodları bilgileri ile sunulacaktır. İnceleme sonrasında depozito ödemesini gerçekleştirmek için yine sağ tarafta bulunan “Ödeme Geç” butonuna tıklanabilir.
Ödeme sayfasında öncelikle fatura bilgileriniz gösterilir. Bu kapsamda daha önceden belirlenmiş ve kaydedilmiş adres bilgisi kullanılabileceği gibi yeni bir adres ekleme noktasını da tercih edebilirsiniz. 
Sonrasında alt kısımda yer alan “kredi kartı ile ödeme yapmak istiyorum” veya EFT/Havale ile ödemek istiyorum” seçeneklerinden herhangi birisini seçmeniz gerekir.
Kredi kartı ile ödeme gerçekleştirmek istediğinizde kredi kartı numaranızı, kart üzerinde görülen ad-soyadı, son kullanım tarihini ve güvenlik kodunu girdikten sonra 3D Secure sayesinde güvenilir bir ödeme gerçekleştirebilirsiniz. 
EFT/Havale ile ödemek istiyorum derseniz, size sunulan banka bilgilerini ve sayfada bulunan açıklamaları inceleyerek, yapmanız gereken işlemleri pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Son adımda sağ tarafta yer alan “Siparişi Tamamla” sekmesine tıkladığınızda, ödeme şeklinize bağlı olarak kredi kartı ödemesinde siparişiniz provizyon sonrasında tamamlanır. EFT/Havale seçeneğinde ise ödemeyi gerçekleştirip bildirim yaptığınızda siparişiniz tamamlanır.