Helpdesk
22.09.2021 16:49 1223 Görüntülendi

.ru Domain Uzantısı ve Yaşam Periyodu

.ru Domain Uzantısı Hakkında 

.ru Domain Uzantısı ve Yaşam Periyodu | Atak Domain HostingAvrupa'nın en büyük ülkelerinden biri olan Rusya için resmi bir şekilde ICANN akreditasyon kuruluşu tarafından tahsis edilmiş alan adı uzantısı .ru olarak belirlenmiştir. Rusya için resmi alan adı olması ile birlikte Rus kişi veya kurumların seçebileceği bu alan adı uzantısı aynı zamanda Rus müşterileri hedef alan uluslararası tüm kişi ve kuruluşlar tarafından da tescil edilebilir.

Çok daha geniş bir gelişim alanına hitap edebilmek için ideal bir yapısı bulunan .ru alan adı uzantısı, günümüze kadar milyonlarca kayıt almış olmakla birlikte Türkiye'de de herhangi bir belge ihtiyacı bulunmadan kayıt avantajı oluşturmaktadır. Yani özel koşullara tabi olmadan Türkiye'deki kişi ve kurumlar tarafından da Rus halkına ulaşabilmek açısından bu uzantıyla kayıt yapılabilir.

.ru alan adı uzantısı üst düzey alan adları arasında yer almakla birlikte kayıt sırasında 2 ile 63 karakter arasında domain kayıt avantajı sağlar. 1 yıllık tescil etme imkanı bulunması ile birlikte hiçbir özel koşul gerektirmeden ve belge istenmeden kayıt edilen bu uzantı; IDN desteği sunmaz, whois koruması bulunmamaktadır ve 2-13 arası NS adresi gerektirmektedir. 

.ru Domain Yaşam Periyodu

Domain serbest durumda bulunması ile birlikte 1 yıla kadar tescil edilebilir. Tescil edilmesiyle birlikte de yaşam eriyordu aşağıdaki gibi belirlenmektedir.

Aktif süreç: Domain için aktif kullanım süreci ilk tescil işleminin yapılmasından sonraki kullanımın tamamlanmasına kadar geçen süredir.

Domain Muhasebe Dönemi : -7 gün

Domain Sonlandırma Süresi : -2 gün

Domain Hataya Düşme Süresi : -2 gün

Domain Ödeme Süresi : -61 gün

Silinirken Kurtarılabilme Süresi : 30 gün

Silme Bekletme Süresi : 0 gün

.ru Domain .ru Domain Uzantısı .ru domain uzat .ru domain al ücretsiz .ru domain ru domain tescil et