+249 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 249 Nerenin Telefon Kodu?
15.07.2020 11:53 6351 Görüntülendi

+249 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 249 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Sudan ile iletişime geçmek için +249 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Sudan'nın Telefon Kodu:

+249

Sudan’ın Para Birimi:

Sudan Sterlini

Sudan’ın Ekonomisi pamuk üretimine dayalıdır. Sudan’da yetiştirilen başlıca tarım ürünleri şunlardır: Tahıl, patates, Afrika darısı, şekerkamışı, sebze, tütün, yerfıstığı, susam, mısır, hurma, pamuk, yulaf, pirinç, kahve ve süpürgedarısı. Ülkede hayvancılık daha çok deve, keçi, koyun ve sığır üzerinedir. Sudan’da nüfusun %95’i pamuk üretimi, tarım ve hayvancılık üzerinde istihdam edildiği için, endüstri ve sanayinin ekonomi üzerine tesiri çok azdır. Endüstri daha çok tarım ve hayvan ürünlerine dayandırılmıştır. Ülkenin en önemli endüstri kolları tekstil ve gıda maddeleridir. Sudan’ın Ekonomisi yeraltı zenginlikleri bakımından daha çok krom, altın, bakır, beyaz mika, asbestos ve demir elde edilir. Ülkenin diğer önemli gelir kaynakları orman ürünleri, özellikle mahun balıkçılık ve turizmdir.

Sudan Cumhuriyeti Komşuları:

Bir Doğu Afrika ülkesi olan Sudan kuzeyden Mısır, kuzeydoğudan Kızıldeniz, doğudan Etiyopya ve Eritre, güneyden Güney Sudan, batıdan Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad, kuzeybatıdan da Libya’yla çevrilidir.

Sudan’da Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dilleri; Arapça ve İngilizce.

Sudan’da iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com’dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.