Fas Nüfusu, Fas Bayrağı, Fasn Para Birimi ve Fas Dili
14.12.2020 15:55 2825 Görüntülendi

Fas Nüfusu, Fas Bayrağı, Fasn Para Birimi ve Fas Dili

Fas Neresi?

Fas Resmen Fas Krallığı olarak bilinir. Kuzey Afrika’da, batıda Atlas Okyanusu ile komşudur Akdeniz’de tarafından, kuzeydeki Cezayir doğuda ve Batı Sahara vardır.

Fas, İspanya’nın Ceuta ve Melilla eksklavları tarafından İspanya ile küçük sınırlarını paylaşıyor, Batı Sahra’nın Fas kontrolündeki bölümünde Moritanya ile sınırı var ve Portekiz ile deniz sınırlarını paylaşıyor.

Fas Yüzölçümü

447,000 km²

Fas Başkenti

Rabat, Fas Krallığı’nın dördüncü büyük şehri. Orta-güneybatı bölgesinin başkentidir. Atlas Dağları’nın eteklerinin batısındadır.

Fas Dili

Arapça, Modern Standart Arapça.

Fas'da Konuşulan Diller

Arapça, Modern Standart Arapça.

Fas Nüfusu

36,03 milyon (2018)

Fas Para Birimi

Fas Dirhemi

Fas Şehirleri

  • Agadir, Beni Mellal, Berkane, El Jadida, Essaouira, Fes, Guelmim, Al-Hoceima, Kasablanca, Kenitra, Khemisset, Khenifra, Khouribga, Marrakech, Meknes, Mohammedia, Ouarzazate, Ouezzane, Oujda, Rabat, Safi, Salí, Tangier, Tan-Tan, Tarfaya (Cabo Juby), Tetouan, Tiznit

Fas İklimi

Genel olarak, Fas’ın iklimi ılımlı ve subtropikaldir, Atlantik ve Akdeniz’deki esintilerle soğutulur. İç kısımlarda sıcaklıklar daha yüksek, kışlar oldukça soğuk ve yazlar çok sıcak olabilir. ... Fas’ı ziyaret etmek için en keyifli zaman, havanın sıcak ve kuru olduğu ilkbahar ve sonbahardır.

Fas ile Türkiye Arasındaki Saat Farkı

Fas Cuma saat 17:30
Türkiye Cuma saat 19:30

Fas Bayrağı

Bayrak kırmızı zemin üzerinde yeşil renkte Süleyman’ın mührü olan beş köşeli yıldızı göstermektedir.