86 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 86 Nerenin Telefon Kodu?
09.07.2020 15:27 17698 Görüntülendi

86 Nolu Telefon Kodu Hangi Ülkeye Ait? 86 Nerenin Telefon Kodu?

Ülkelere ulaşmak için o ülkenin bir telefon kodu bulunur. Bu telefon kodu aynı zamanda alan kodudur.

Nasıl Arama Yapılır?

Çin ile iletişime geçmek +86 Nolu kodu numaradan önce çevirmek gerekir.

Çin’in Telefon Kodu:

+86

Çin’in Para Birimi:

Çin Yuanı

Çin ekonomisi tarıma dayalıdır. Ülkede, arazi, tarım araçları, fabrika, işletmeler tamamen devlete aittir. Yetişen önemli tarım ürünlerinden pirinç, mısır, arpa, darı, soya fasulyesi, susam, fıstık, ceviz, şekerkamışı, tütün başta gelmektedir. Her çeşit meyvenin yetiştirildiği ülkede pamuk, kenevir, kayda değer tarım ürünleridir. Orman ürünleri oldukça fazla olup, bu hususta dünyanın önde gelen ülkelerindendir. Kerestenin iç ihtiyacı karşılayamamasından dolayı köylerde kereste yerine bambu ağaçları kullanılır. Küçük ve büyükbaş hayvanlardan, at, deve, eşek en çok yetiştirilen hayvanlar beslenir. Doğu Türkistan, Şing-Hay ve İç Moğolistan’daki halkın geçim kaynağı hayvancılıktır. Denizlerde 1500’den fazla balık çeşidi vardır. Balık, ülke halkının en önemli protein kaynağıdır. Çin’in ürettiği petrol, ülke ihtiyacını karşıladığı gibi ihraç da edilir. Yapılan yatırımlar, nükleer bomba, suni peyk, bilgisayar, askeri araç ve gereç imali yönünde yapılmaktadır. Bu yöndeki sanayi yatırımlarında büyük ölçüde dış yardım kullanılmaktadır. El sanatları dünyaca meşhur olan bir ülkedir. Bilhassa ipekçilik, porselencilik, oymacılık ve benzeri el sanatları son derece ileridedir. Çin’de kara ve demiryolu ulaşımı önemlidir.

Çin Halk Cumhuriyeti Komşuları:

Doğusunda Güney Kore, kuzeydoğusunda ve kuzeybatısında Rusya, kuzeyde Moğolistan, güneybatıda Afganistan ve Pakistan, güneyde Hindistan, Nepal, Butan, Birmanya Laos ve Kuzey Vietnam, doğusunda ise Büyük Okyanus ile çevrilidir. Yüzölçümü itibariyle dünyanın üçüncü, nüfus itibariyle en büyük Güney Doğu Asya ülkesidir.

Çin’de Hangi Diller Konuşulur?

Resmi dili; Çincedir. Türkçe, Moğolca ve bütün topluluklar kendi dillerini konuşmaktadırlar.

Çin’de iş yapmak isteyenler, vize işlemleri ve resmi işlemler için www.atakdomain.com'dan alan adı alabilirsiniz ve telefon kodunu öğrenebilirsiniz.