Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma
17.03.2018 07:36 1320 Görüntülendi

Plesk kontrol paneliniz üzerinden CSR kodu oluşturma

Bir Plesk 12 Sisteminde bir CSR oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

  1. Plesk Panel'e giriş yapın.
  2. “Barındırma Hizmetleri” altında, “Etki Alanları” nı seçin. Korumak istediğiniz alan adını tıklayın. Bu bağlantı, söz konusu alan için Kontrol panelini açacaktır.
  3. Kontrol Panelinde Web Siteleri ve Etki Alanları sekmesine gidin. Yönetim seçeneklerini görüntülemek için “Daha Fazla Göster” etiketini tıklayın.
  4. “Sitelerinizi Güvenli Hale Getir” e tıklayın.
  5. Açılan “SSL Sertifikaları” sayfasında “SSL Sertifikası Ekle” ye tıklayın.
  6.  “SSL Sertifikası Ekle” sayfasında istenen bilgileri doldurun. Yıldız ile işaretli alanların doldurulması zorunludur. Tüm alanları doldurduğunuzda, CSR'yi oluşturmak için İstek'i tıklayın. Country: Açılır listeden ülkenizi seçin. State or province: Eyaletiniz veya bölgeniz için tam adı belirtin. Uygun değilse, şehrinizi kullanabilirsiniz. Location (city): Şehriniz veya bulunduğunuz yer için tam adı belirtin. Organization name (company): İşletmenizin yasal olarak kayıtlı adını sağlayın. Uygun değilse, ‘NA’ yazabilirsiniz. Organization department or division name: Yukarıda belirtilen kuruluş içerisinde bölüm veya bölüm adı belirtiniz. Domain name: SSL'nin etkinleştirileceği tam etki alanı adını girin (ortak ad). Wildcard sertifikalarının ortak adı, alanın önünde bir yıldız işareti ile gösterilmelidir (* .comodo.com). E-mail: E-posta adresinizi girin. CSR nesli için kullanılan e-posta, alan adı kontrolü doğrulaması veya verilen sertifikanın alınması için kullanılmayacaktır.

  7.  CSR'nin başarıyla oluşturulduğunu bildiren bir mesaj göreceksiniz. Bu sayfadan, CSR'yi yerel bilgisayarınıza indirmek için yeşil ok simgesini tıklayabilir veya şifrelenmiş CSR'yi görmek için “Sertifikayı Görüntüle” yi tıklayabilirsiniz.
  8. İsterseniz, CSR'yi “View Certificate” sayfasından metin olarak panoya kopyalayabilirsiniz. İsteği başlatan ve sonlanan satırları eklediğinizden emin olun. Reference: https://docs.plesk.com/en-US/12.5/customer-guide/websites-and-domains/securing-connections-with-ssl-certificates/purchasing-an-ssl-certificate-from-a-certification-authority.74685/