Helpdesk
28.10.2021 18:55 1300 Görüntülendi

Hosting Hizmetinin Avantajları – Dezavantajları

Hosting Hizmetinin Avantajları – Dezavantajları | Atak Domain HostingKişisel, e-ticaret web sitelerinin kolay bir şekilde barındırıldığı hosting hizmetleri paylaşımlı olarak sunulmaktadır. Aslında ‘paylaşımlı’ ibaresinden de anlaşıldığı gibi birden fazla kullanıcının aynı sunucudan yararlandığı hizmet türüdür. Paylaşımlı Hosting hizmetinin avantaj ve dezavantajlarını inceleyecek olursak;

Avantajları

  • Fiyat uygunluğu: Paylaşımlı Hosting hizmetlerinin fiyatı sunucu hizmetlerine göre daha uygundur. Bütçe dostudur.
  • Hazır kurulumlarının olması: Hosting hizmeti satın alındığında seçmiş olduğunuz paketin hazırlanması, web site oluşturma işlemlerinin ekibimiz tarafından gerçekleştirilmesi, WordPress, Joomla, Opencart gibi yazılımların kolay ve hızlı bir şekilde kurulması zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

  • Yönetiminin kolay olması: Türkçe kontrol paneli sayesinde cPanel, Plesk Panel’e kolaylıkla erişim sağlayarak web siteniz için dosya yükleme, silme, ssl kurma gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dezavantajları

  • Kısıtlamalar: Paylaşımlı Hosting hizmetlerinde firmalar sunucunun güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamak amacı ile bazı kısıtlamalar uygulamaktadır. Hizmeti satın aldığınızda sunucunun iç yönetimine, sunucunun konfigürasyonlarına müdahale edemezsiniz. Bu nedenle uygulama ve kod bazlı kısıtlamalar yaşayabilirsiniz.
  • Performans: Paylaşımlı Hosting hizmetleri trafiği düşük veya orta seviyedeki siteler için uygundur. Web sitenizdeki trafik, kaynak kullanımı çok yüksek ise Ram, CPU ve Disk kullanım haklarının belirli ölçüde sunulması nedeni ile sitede performans açısından düşüş yaşayabilirsiniz. Bu durumun tekrar etmesi halinde web sitenizde erişim sorunları ile karşılaşabilirsiniz.
hosting