Hızlı Domain Satışı Yapmanın Yolları
28.04.2020 14:06 728 Görüntülendi

Hızlı Domain Satışı Yapmanın Yolları

Domain aracılık için iletişim kuran bazı domain sahiplerine bazen ‘domaininizi bu şekilde asla satamazsınız.’ dediğimiz durumlar oluyor. Peki hangi durumlarda bunu söylüyoruz? Hemen açıklayalım.

İyi bir domain satışının en önemli noktalarından birisi domaininizi satabileceğiniz fiyat aralığını sağlıklı belirlemenizdir. Satılık Domain Pazarı domainlerin içerdiği özelliklere göre bir fiyat aralığı belirlemiştir. Domaininiz için fiyat belirlerken gerçekçi olunması gereklidir. Domaininizin, talep ettiğiniz fiyatta olup olmadığını anlamak için Satılık Domain Pazarındaki fiyatlarla karşılaştırın. Eğer domaininizi aşırı fiyatlandırırsanız, en iyi teklifleri kaçırabilir ve bir daha asla görmeyeceğiniz alıcıları bulamayabilirsiniz. Dolayısıyla, Premium domain satmanın ilk adımı doğru değeri oluşturmaktır. Doğru fiyatlandırma yapmamışsanız işte o zaman bu fiyata domaininizi asla satamazsınız.

Yardımcı olması açısından domain pazarında belirlenen bazı değer aralıklarını başlangıç ​​boyutuna göre markalı alan adları için çok kabaca tahminler verebiliriz;

Sosyal Hayat İçerikli Domainler 10 ila 500 $ arası
Kobi girişimleri için 100 ila 5.000 $ arası
Büyük ölçekli girişimler ve şirketler için 10.000 ila 1.000.000 $ arası

Farklı Satılık Domain Platformlarında Bulunun

Hızlı domain satabilmek için farklı Satılık Domain platformlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullandığınız farklı ikinci el domain platformları domaininize alternatif alıcılar sağlayacaktır.

Domain Açık Artırmalarına Dâhil Olun

Alan Müzayedeleri, genellikle domain satın almak ve çevirmek isteyen birçok yatırımcının buluştuğu mekânlardır. Buralarda domaininiz piyasa değeri altında satılsa bile alanınız için likidite kazanmanızı sağlar. Domain aracısı, domaininizin son kullanıcı şirketlerine pazarlanmasını sağlar. Son Kullanıcı şirketleri, domaininize bir yatırımcıdan daha yüksek değer verecektir.

Domaine Satılıktır Sayfası Yapın

Size yüksek bir satış sağlayabilecek başka bir seçenek de bir alıcının domaininizi bulmasını ve teklif yapmasını beklemektir.

Belirttiğimiz bu sırlara dikkat ettiğinizde, domaininizi iyi bir fiyata satmamanız için hiçbir neden kalmaz.

Hızlı Domain Satışı Yapmanın Yolları